Koralgol K II to kolejna wariacja projektu Koralgol. Kierowana jest do osób, których działka ma wjazd z innej strony, przez co układ pomieszczeń musi być odmienny, aby dom zachował swoje walory i dobre nasłonecznienie pomieszczeń. W przedniej części domu znajduje się kuchnia z aneksem kuchennym. Natomiast salon i taras przesunięto w drugą część domu. Zaletą domu pozostaje garderoba znajdująca przy wiatrołapie, która jednocześnie stanowi łącznik między domem a garażem. Strefę nocną tworzą cztery sypialnie – przeznaczone dla większej rodziny. W przypadku mniejszej liczby domowników powierzchnię poddasza można dowolnie zagospodarować – można zaprojektować pokój rekreacyjny, pralnię czy suszarnię.
| powierzchnia netto (wszystkie pomieszczenia) | 149,13 m2 |
| powierzchnia użytkowa (bez garażu i kotłowni | 127,6 m2 |
| powierzchnia zabudowy | 120,04 m2 |
| powierzchnia całkowita | 243,7 m2 |
| powierzchnia dachu | 205 m2 |
| kubatura | 725 m3 |
| kąt dachu | 39 ° |
| wysokość pomieszczeń | parter 2,79m; poddasze 0,90m–3,98m |
| wysokość budynku | 7,97 m |
| wymiary zewnętrzne budynku | 12,85m x 10,72m |
| minimalne gabaryty działki | 20,85m x 17,65m |
| roczne zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania | 42 [kWh/m2 x rok]
42 |
UWAGA: niektóre parametry domu mogą się nieznacznie różnić od parametrów zawartych w projekcie technicznym. Wynka to z konieczności dostosowywania projeków do zmieniających się przepisów Prawa Budowlanego. Dokładamy wszelkich starań aby parametry były aktualizowane na bieżąco.
mgr inż. arch. Krzysztof Sutuła
UWAGA: szczegółowe rysunki techniczne są dostępne w panelu bocznym w zakładce DO POBRANIA - pobierz rzuty projektu
| ściany zewnętrzne | tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany) |
| stropy | żelbetowe monolityczne |
| schody wewnętrzne | ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej |
| dach | dwuspadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki |
UWAGA: wszystkie szczegóły technologii wykonania domu znajdziesz w panelu bocznym w zakladce DO POBRANIA - pobierz przedmiar domu
| roboty ziemne, fundamenty, ściany i izolacje fundamentowe | 0,00 |
| instalacje stanu zerowego, podłoże stanu zerowego z izolacjami | 0,00 |
| ściany konstrukcyjne zewn. i wewn. | 0,00 |
| ścianki działowe i kominy | 0,00 |
| stropy, inne elementy konstr. | 0,00 |
| więźba dachowa, pokrycie dachu, obróbki | 0,00 |
| stan surowy otwarty razem | 0,00 |
| stolarka okienna i drzwiowa, parapety zewn. i wewn. | 0,00 |
| stan surowy zamknięty razem | 0,00 |
| ocieplenie ścian i dachu, tynki zewn., okładziny, elem. ślusarskie | 0,00 |
| instalacje: elektryczna, TV, wod-kan, CO z grzejnikami | 0,00 |
| tynki wewn., płyty G-K, malowanie, okładziny, posadzki | 0,00 |
| stan deweloperski razem | 0,00 |
UWAGA: podane koszty są jedynie szacunkowe. Ustalone zostały na podstawie wskaźników średnich kosztów budowy 1m2 powierzchni użytkowej domu wykonanego w podstawowym standardzie w stanie deweloperskim. Kwoty nie objemują wyposażenia kotłowni oraz schodów wewnętrznych. Podano kwoty netto.
WYSYŁKA PROJEKTU
PRZEDMIAR
ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW
CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA
DZIENNIK BUDOWY
ZGODA NA ZMIANY W PROJEKCIE
ANALIZA ALTERNATYWNYCHSYSTEMÓW OGRZEWANIA
sprawdź zakres standardowych zmian »