ten projekt obecnie sprzedajemy w promocji - cena obniżona o 5% projekty w promocji »
dom energooszczędny! EuCO=23 [kWh / m2 x rok] zobacz wszystkie domy energooszczędne »Projekt Guliwer N to nieco odświerzona propozycja rozwiązania elewacji w wersji z garażem jednostanowiskowym (istnieje wersja z garażem dwustanowiskowym). W wersji N pojawia się nowa kolorystyka, podziały elewacyjne i materiały zgodnie z nowymi trendami w ostatnio pojawiających się budynkach tego typu. W układzie funkcjonalnym nie zachodzą żadne zmiany, ponieważ Guliwer okazał się swego rodzaju hitem i cieszy się dużym powodzeniem. Dużą zaletą tego projektu jest maksymalnie zredukowana komunikacja na rzecz przestronniejszych pomieszczeń, co w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie, kiedy liczymy każdy m2 powierzchni do wybudowania i późniejszej eksploatacji. W prezentowanym projekcie udało się umieścić duży zakres funkcjonalny na niewielkiej powierzchni użytkowej. Projekt Guliwer to dom jednorodzinny, niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Parter tego domu zajmuje strefa dzienna, na którą składa się: wiatrołap, hol, wc, spiżarka, kuchnia połączona z jadalnią, salon z kominkiem oraz dodatkowy pokój, który można zaaranżować jako gabinet lub sypialnię dla gości. Salon posiada dwa wyjścia na przestronny taras, którego układ pozwala na pewną dowolność w przypadku potrzeby dopasowania się do stron nasłonecznionych na działce. Na poddasze prowadzą ażurowe schody. Strefę nocną tworzą trzy sypialnie, łazienka i garderoba. Sypialnia rodziców połączona jest z osobną łazienką i niewielką garderobą. Popularność projektu Guliwer wynika z faktu, że spełnia on oczekiwania osób poszukujących domu małego, ekonomicznego zarówno w budowie jak i w eksploatacji, a także nieco odochodzącego od rozwiązań tradycyjnych.
| powierzchnia netto (wszystkie pomieszczenia) | 134,56 m2 |
| powierzchnia użytkowa (bez garażu i kotłowni | 113,77 m2 |
| powierzchnia zabudowy | 110,76 m2 |
| powierzchnia całkowita | 226,74 m2 |
| powierzchnia dachu | 182,92 m2 |
| kubatura | 676 m3 |
| kąt dachu | 42 ° |
| wysokość pomieszczeń | parter – 2,77 m; poddasze – 0,76m-2,60m |
| wysokość budynku | 8,30 |
| wymiary zewnętrzne budynku | 13,25m x 8,75m |
| minimalne gabaryty działki | 21,25m x 17,15m |
| roczne zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania | 23 [kWh/m2 x rok]
23 |
UWAGA: niektóre parametry domu mogą się nieznacznie różnić od parametrów zawartych w projekcie technicznym. Wynka to z konieczności dostosowywania projeków do zmieniających się przepisów Prawa Budowlanego. Dokładamy wszelkich starań aby parametry były aktualizowane na bieżąco.
mgr inż. arch. Konrad Burzyński
UWAGA: szczegółowe rysunki techniczne są dostępne w panelu bocznym w zakładce DO POBRANIA - pobierz rzuty projektu
| ściany zewnętrzne | tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian), na fragmentach szalówka drewniana lub tynk imitujący drewno |
| stropy | żelbetowe monolityczne |
| schody wewnętrzne | ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej |
| dach | o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki |
UWAGA: wszystkie szczegóły technologii wykonania domu znajdziesz w panelu bocznym w zakladce DO POBRANIA - pobierz przedmiar domu
| roboty ziemne, fundamenty, ściany i izolacje fundamentowe | 0,00 |
| instalacje stanu zerowego, podłoże stanu zerowego z izolacjami | 0,00 |
| ściany konstrukcyjne zewn. i wewn. | 0,00 |
| ścianki działowe i kominy | 0,00 |
| stropy, inne elementy konstr. | 0,00 |
| więźba dachowa, pokrycie dachu, obróbki | 0,00 |
| stan surowy otwarty razem | 0,00 |
| stolarka okienna i drzwiowa, parapety zewn. i wewn. | 0,00 |
| stan surowy zamknięty razem | 0,00 |
| ocieplenie ścian i dachu, tynki zewn., okładziny, elem. ślusarskie | 0,00 |
| instalacje: elektryczna, TV, wod-kan, CO z grzejnikami | 0,00 |
| tynki wewn., płyty G-K, malowanie, okładziny, posadzki | 0,00 |
| stan deweloperski razem | 0,00 |
UWAGA: podane koszty są jedynie szacunkowe. Ustalone zostały na podstawie wskaźników średnich kosztów budowy 1m2 powierzchni użytkowej domu wykonanego w podstawowym standardzie w stanie deweloperskim. Kwoty nie objemują wyposażenia kotłowni oraz schodów wewnętrznych. Podano kwoty netto.
Twoje opinia może być pierwsza!
Zapraszamy na forum
WYSYŁKA PROJEKTU
PRZEDMIAR
ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW
CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA
DZIENNIK BUDOWY
ZGODA NA ZMIANY W PROJEKCIE
ANALIZA ALTERNATYWNYCHSYSTEMÓW OGRZEWANIA
sprawdź zakres standardowych zmian »