TWOJA LISTA RZECZY KONIECZNYCH

 Styczeń i luty może być zimny i ciemny, ale może to być także czas odważnych początków. Wykorzystaj w pełni te miesiące porządkując przestrzeń w domu, zwiększając ciepło i układając plany na najbliższą przyszłość. Oto lista 5 rzeczy do zrobienia, aby zafundować nieco miłości dla swego domu w samym środku zimy.

 

 1. Chroń rury przed zamarzaniem. Jest to istotne ponieważ, zamarznięte rury mogą popękać, co prowadzi do kosztownych napraw. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś warto byłoby się postarać o ich izolacje. Szczególnie narażone są te odkryte, które zgodnie z projektem domu znajdują się na zewnątrz. Jeśli natomiast masz zamiar być z dala od domu przez jakiś czas, poproś znajomego lub sąsiada, aby włączył mały strumień wody. Upewnij się, że wiesz, gdzie się znajduje zawór odcinający wodę na wypadek pęknięcia rury.


2. Usuń ciężki śnieg z gałęzi drzew. Pod ciężarem śniegu gałęzie drzew mogą się złamać - co może być szczególnie niebezpieczne w przypadku większego konaru w pobliżu Twojego domu. Aby zrzucić śnieg z gałęzi po każdym większym opadzie możesz użyć po prostu szczotki na długim kiju lub grabi.

 

3. Sprawdź detektor dymu i tlenku węgla. Przy większej eksploatacji grzejnika i paleniu drewnem w kominku, to szczególnie ważne, aby upewnić się, czy detektory pracują właściwie szczególnie w okresie zimowym. W tym celu użyj przycisku testowego znajdującego się na każdym takim urządzeniu i wymień baterie w razie potrzeby.

 

4.Zrób generalne porządki. Pozbądź się bałaganu i zbędnych lub przeterminowanych rzeczy z szaf lub spiżarni. Jeśli przytłacza Cię perspektywa angażowania w ten projekt całego domu, skup się na kilku kategoriach przedmiotów takich jak ubrania, książki, jedzenie lub zabawki dla dzieci.

 

5. Zaplanuj przebudowę lub remont na następny rok. Pomyśl o przebudowie kuchni lub wymianie wanny, malowaniu elewacji domu lub dobudówce. Aby projekt mógł się stać rzeczywistością zapisz swoje pomysły i inspiracje i zmierz się z wyzwaniami jakie mogą za sobą nieść.

 

Życzymy zadowolenia zdbania o swój wymarzony kąt do życia.

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu

Imię / Nick / Email
Przepisz zawartość obrazka lub generuj inny obrazek!
Wpisz kod z obrazka:
Twój komentarz: