12345678910111213141516 następna

Budowa domu oczami kobiety


Budowa swojego własnego domu wcale nie jest szybkim i prostym przedsięwzięciem- wie to każdy, kto kiedykolwiek w życiu stanął przed takim właśnie zadaniem. Dodatkowo, bardzo często podejmując się tego zadania jesteśmy na różnych etapach naszego życia, mamy mniej lub więcej czasu i jesteśmy zapracowani, a mimo wszystko zawsze musimy kontrolować sytuację po to, aby faktycznie wszystko zostało zrobione tak, jak sobie tego życzymy. Zazwyczaj, zadanie budowy domu jest niełatwe w takim samym stopniu dla mężczyzny, co dla kobiety. Jak się w tym odnaleźć, aby móc spełnić marzenie o pięknym domu poza miastem? Przeczytaj cały artykuł <link do artykułu>

Czytaj całość

Etapy budowy domu

Wybudowanie niezwykłego domu, który jednocześnie jest przyjazny dla naszego budżetu okazuje się być rzeczywistością. Opracowanie skrupulatnego planu z uwzględnieniem kosztów prac wykończeniowych, projektu domu, działki i wielu innych elementów może pomóc w ograniczeniu kosztów - przy jednoczesnej realizacji celów. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom i poradom, jak zbudować dom, który jest na miarę twoich możliwości.

Czytaj całość

Ogrzewanie domu jednorodzinnego kominkiem

Wybór ogrzewania do domu to kwestia, którą należy zająć się dość wcześnie. Poszczególne instalacje grzewcze wymagają zastosowania różnych rozwiązań, więc trzeba je zaplanować ze sporym wyprzedzeniem. O ile w wypadku  ogrzewania elektrycznego, lub pompy ciepła przewód kominowy nie jest potrzebny, tak decydując się na kocioł na węgiel lub drewno, będzie to niezbędna inwestycja. Murowany komin powstaje wraz ze ścianami. Z prefabrykatów może być wykonany nieco później.
Czytaj całość

Tynki zewnętrzne i ich rodzaje

Gotowy projekt domu GoblinNawet pięknie zaprojektowany dom musi być otynkowany. Ładna elewacja to podstawa ostatecznego efektu wizualnego. Jakie rodzaje tynków mamy do dyspozycji i na co należy uważać podczas wykonywania elewacji domu jednorodzinnego?

 

Czytaj całość

Dachy w budownictwie jednorodzinnym

Projekt dachu domuJeśli budujesz dom, to oczywiście będziesz też wznosił dach. Dach jest konstrukcją wieńczącą budynek, ma ogromny wpływ na charakter domu. Jego podstawową funkcją jest oczywiście chronienie wnętrza domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady (deszcz, śnieg, grad) oraz niekorzystną temperaturą. Co warto uwzględnić przy budowie i pokrycia dachowego w domu jednorodzinnym?

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl