123456789101112131415 następna

Trendy w budownictwie jednorodzinnym 2017

Obserwujemy trendy i o nich piszemy. Pod naszą lupę trafiły powtarzające się tendencje z roku 2017. Wiele by o tym pisać wybraliśmy dla was najważniejsze i streszczamy w niniejszym artykule. Coraz więcej decydujących się na budowę, chętniej sięga po płaskie dachy (stropodachy) oraz dachy dwuspadowe. Te pierwsze choć mało jeszcze popularne na naszej szerokości geograficznej są od dawna doceniane prze południowców. Dają dodatkową przestrzeń do wykorzystania, którą bezkarnie można zużytkować na fantazyjne tarasy. Poza tym, stropodachy mają wpływ na polepszenie parametrów cieplnych budynku. Ich kształt wymusza, równomierną cyrkulację ciepłego powietrza. Dzięki temu rozchodzi się szybciej i na dłużej pozostawia komfortową temperaturę.

Czytaj całość

Ważne targi budowlane w Polsce i na świecie

Tydzień geometrycznego projektu, koloru, kunsztu, faktury. Do tego można by sprowadzić opis Salone Del Mobile, przez wielu uważane są za najważniejsze wydarzenia designerskie na świecie. Rokrocznie odbywa się w Milanie i od 56 lat ściąga wystawców z całego świata. To międzynarodowe wydarzenie daje inspiracje projektantom, architektom i przedsiębiorcom. Nadaje kierunek trendom, które potem pojawiają się w projektach naszych domów i wnętrz.
Czytaj całość

Międzynarodowe Biennale architektury Kraków 2017


Logo KrakówTegoroczne Biennale odbędzie się pod hasłem „Podwórze – pole wyobraźni”. Będzie więc koncentrować się wokół zagadnień związanych z zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni publicznej. Impreza jest organizowana przez Miasto Kraków.

Czytaj całość

Domy Jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej – kolejny konkurs na projekt domu

 
Stowarzyszenie architektów polskichKończy się okres, w którym można nadsyłać opracowane przez siebie / pracownię architektoniczną projekty domów jednorodzinnych w ramach konkursu „Domy Jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej”. Poznaj szczegóły konkursu.

Czytaj całość

Projekt domu na planie trójkąta – Shigeru Ban

Projekt domu shigeru banŚwiatowej sławy architekt, uhonorowany w 2014 roku nagrodą Pritzkera Shigeru Ban wykonał ciekawy projekt domu jednorodzinnego. Musimy przyznać projekt nietypowy, bo wykonany - jak sygnalizuje tytuł artykułu - na planie trójkąta.

 

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl