BUDMA 2013 Międzynarodowe Targi Budownictwa - „Budownictwo przyszłości. Inteligentna Architektura”

„Budownictwo przyszłości. Inteligentna Architektura” – pod takim właśnie hasłem zaplanowano w dniach od 29 stycznia do 1 lutego Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu. Targi będą koncentrować się na popularyzacji, jak określono w oficjalnej informacji na temat Targów, „inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach i systemach zabudowy oraz zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem”.

Czytaj całość

Życie w architekturze – wielkie wydarzenie architektoniczne w Polsce

Życie w architekturze to konkurs organizowany już od 1995r. W tym roku odbędzie się po raz siódmy. Jest to jednak szczególna edycja. Po raz drugi konkurs objął zasięgiem całą Polskę i po raz pierwszy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Polski. Prezydent przyzna też nagrodę Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI.

Czytaj całość

Pritzker Prize – coroczna nagroda dla najlepszego architekta

Pritzker Prize to 'Nobel architektury'. Nagroda ta przyznawana jest od roku 1979 – ufundowana została przez rodzinę Pritzker Prize. Jej celem jest uhonorowanie architektów, którzy odznaczają się talentem, wizją i zaangażowaniem, a ich praca ma znaczący wkład w kształtowanie przestrzeni architektonicznej ludzi.

Czytaj całość

Targi Modernizacji Budynków w Krakowie

W dniach 27–28 listopada 2012r. odbędą się Targi, które z pewnością zainteresują inwestorów, firmy budowlane, architektów oraz wszystkich odpowiedzialnych za modernizację istniejących obiektów. Targi będą dotyczyć termomodernizacji, termoizolacji, budownictwa pasywnego, niskoenergetycznego i inteligentnego. Przedstawione zostaną nowe technologie oraz materiały budowlane.

Czytaj całość

Dom Kereta – najwęższy projekt domu na świecie

20 października otwarto najwęższy dom na świecie. Jest to instalacja artystyczna, mieszcząca się między dwoma blokami na Woli. Jakie ma wymiary? W najszerszym miejscu 122 cm, w najwęższym 72 cm. Autorem tego niesamowitego projektu jest Jakub Szczęsny. Jaki jest cel tego projektu?

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl