Etapy budowy domu

 
para planuje etapety budowy domu


Wybudowanie niezwykłego domu, który jednocześnie jest przyjazny dla naszego budżetu okazuje się być rzeczywistością. Opracowanie skrupulatnego planu z uwzględnieniem kosztów prac wykończeniowych, projektu domu, działki i wielu innych elementów może pomóc w ograniczeniu kosztów - przy jednoczesnej realizacji celów. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom i poradom, jak zbudować dom, który jest na miarę twoich możliwości.


Wybór odpowiedniego projektu


Być może potrzebujesz garażu na dwa samochody. A może pracujesz w domu, a dodatkowa przestrzeń biurowa jest tym, czego szukasz. Niezależnie od potrzeb, wybór odpowiedniego planu dla twojego stylu życia (przy jednoczesnej próbie pozostania w budżecie) często może być ekscytującym procesem. Pamiętaj o swoich osobistych potrzebach i preferencjach. Opracowanie listy jasnych oczekiwań pomoże Ci pozostać na kursie i szukać projektów, które będą stworzone specjalnie dla Ciebie.


Jeśli masz już działkę, sprawdź czy wybrany przez Ciebie projekt będzie mógł na niej stanąć.

Proste kształty fundamentów, proste linie dachu i niewielka liczba zadaszonych powierzchni zewnętrznych, to elementy godne zapamiętania, jeśli masz bardziej restrykcyjny budżet


Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego planu, jest niepotrzebne marnowanie miejsca. Wyselekcjonuj projekt, który pasuje do Twojej wizji, a jednocześnie maksymalnie wykorzystuje przestrzeń.


Łączniki są zwykle największą straconą przestrzenią w planie. Oznaczałoby to przedpokój lub korytarze, które łączą jedno pomieszczenie z drugim. Projektanci starają się ustawiać sąsiadujące przestrzenie w taki sposób, aby zminimalizować pokonywane odległości między nimi, a tym samym zmniejszyć całkowity obszar powierzchni. Jeśli istnieją puste przestrzenie, zawsze dobrym pomysłem jest zaprojektowanie tam szaf lub schowków.


Uważaj na wykończenie


Prace wykończeniowe w domu mogą należeć do najprzyjemniejszych etapów budowy. Mogą jednak generować niespodziewanie dużo kosztów.

Sporą część wydatków można przypisać wykończeniom zewnętrznym. Może nas kusić, by ciąć koszty i oszczędzać na tańszych materiałach, ale pamiętaj, że elewacja zewnętrza stanowi barierę ochronną budynku. Chociaż można zaoszczędzić 20-30% w początkowych kosztach budowy, to jednak konserwacja lub koszty wymiany w ciągu kilku następnych lat spowodują mniejszą opłacalność takiego rozwiązania. Zwróć uwagę na gwarancję materiałów. Bądź świadomy faktu, że większość kosztów wykończeniowych idzie na łazienki i kuchnie. Te dwa obszary wymagają najdroższych wykończeń, takich jak szafki, blaty, urządzenia, płytki ceramiczne itp. Planując te pomieszczenia, należy ustalić realistyczny budżet i trzymać się go. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że jakość materiałów budowlanych stale wzrasta. Istnieje wiele świetnych nowych rozwiązań, które wyglądają na znacznie droższe, a nie ponosimy za nie dodatkowych kosztów.


Skontaktuj się z Wykonawcą


Znalezienie dobrego wykonawcy jest istotną częścią procesu budowy. Upewnij, się że za twoim wyborem pójdzie również jakość pracy. Unikanie kosztownych poprawek po fachowcach, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Oto kilka kluczowych punktów, które należy przedyskutować z wykonawcą zanim podejmiesz decyzję:


- Przejrzyj referencje


- Zorientuj się jakiego rodzaju domy budował


- Czy jest możliwość śledzenia zamawianych przez wykonawce materiałów


- Ile czasu zajmie ukończenie projektu?


- Jakie są konsekwencje jeśli chcesz wprowadzić korekty w fazie budowy


- Czy wykonawca ma godnych polecenia podwykonawców. Będzie to miło bezpośrednie przełożenie na trzymanie się harmonogramu.


Chociaż budowanie nowego domu może być wyzwaniem, mamy nadzieję, że te cenne wskazówki poprowadzą Cię we właściwym kierunku i pomogą Ci zbudować wymarzony dom, o jakim zawsze marzyłeś

 
Poprzedni wpisNastępny wpis
Proponowane projekty

Typowy projekt domu Elf 2G - wizualizacja 1projekt archiwalny
Elf 2G 128,71m2
min. wym. działki:
17,65m x 24m
energooszczędne
zapamiętaj
Projekt domu NEL II 2G - wizualizacja 1
Nel II 2G 122,08m2
min. wym. działki:
22,3m x 20,05m
energooszczędne
zapamiętaj
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl