Planujesz poddasze? Pomyśl o schodach!

 

Ze względu na rosnącą popularność domów parterowych z poddaszem użytkowym, inwestorzy coraz częściej stają przed decyzją dotyczącą wyboru rodzaju schodów prowadzących na poddasze. O czym warto pamiętać podejmując decyzję?

Schody żelbetowe monolityczne – to od dawna znany sposób połączenia dwóch kondygnacji. Takie schody należy zaplanować już na etapie adaptacji. Ich zalety są widoczne właściwie od razu, np. przydatność już podczas budowy domu – ekipom remontowym ułatwia to pracę a inwestorowi ocenę postępów pracy. Schody żelbetowe są bardzo wytrzymałe i odporne na ogień, są też bardziej wyciszone niż schody samonośne. Jednak obecnie schody pełnią nie tylko rolę praktyczną, ale również estetyczną i dekoracyjną. Obecnie – o ile inwestor nie planuje podpiwniczenia – w zdecydowanej większości stosuje się schody systemowe, m.in. ze względów dekoracyjnych i łatwego montażu.

Drewniane schody samonośne – schody drewniane ażurowe na konstrukcji drewnianej lub stalowej to najczęściej stosowany sposób łączenia kondygnacji. Główną zaletą tych schodów jest ich estetyka i szybkość wykonania. Zaprojektowane w salonie lub holu stanowią ciekawy i ważny element aranżacji wnętrza. Nadają pomieszczeniu lekkości i przestrzeni. Przykładem może być projekt domu Balbina. Poza tym schody drewniane to naturalne i ekologiczne rozwiązanie. Można je zaprojektować na każdym etapie budowy, są bardzo proste w montażu.

 

 

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl