GOTOWE PROJEKTY DOMÓW LETNISKOWYCH

 

projekt domu letniskowegoProjekt domu letniskowego to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają działkę otoczoną pięknem przyrody. Takie zabudowanie możemy przeznaczyć nie tylko do osobistego użytku, ale również udostępnić dla turystów. Jakie są jeszcze zalety inwestycji w domek letniskowy?

Decydując się dany projekt mamy do wyboru zarówno małe domki z drewna, dacze, jak i bardziej rozbudowane letnie rezydencje. To od nas zależy, czy wybierzemy parterowy domek, czy też z zaadoptowanym poddaszem. Wciąż najpopularniejsze są drewniane budynki z piętrem. Dzięki wybraniu odpowiedniego projektu możemy cieszyć bardzo dobrze wykorzystaną przestrzenią użytkową. I tak na niecałych 60m2 na parterze możemy posiadać przestronny salon z kominkiem oraz jadalnią, jak również wyjściem na rozbudowany taras. Ponadto na tej samej kondygnacji możemy mieć dostęp do praktycznej kuchni oraz łazienki z prysznicem. Na poddaszu na niecałych 30m2 pomieszczenia mogą zostać zaadoptowane, aż na trzy sypialnie oraz łazienkę z wanną. Oczywiście jest to jedno z wielu rozwiązań przestrzennych domku letniskowego.

 

Co ciekawe przy zastosowaniu odpowiednich technologii i rozwiązań możemy korzystać z niego przez cały rok. Nowoczesne domki letniskowe są wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje dzięki czemu możemy go zaadaptować na wszystkie sezony. Efekt taki można uzyskać między innymi, dzięki wyborze projektu z kominkiem. Będzie on pełnił funkcję relaksacyjną, kiedy przy ciepłych płomieniach wydobywających się z jego wnętrza, będziemy oglądać piękno przyrody znajdującej się tuż za oknem. Natomiast patrząc od strony praktycznej będziemy mogli ogrzać wszystkie pomieszczenia niezależnie od pory roku. Ważna jest informacja, że z dniem 29 czerwca 2015 znowelizowano ustawę o Prawie Budowlanym dzięki czemu uproszczono formalności związane z budowaniem domów mieszkalnych i rekreacyjnych oraz wszelkich budynków gospodarczych. Zmiana ta sprawiła, że bez pozwolenia na budowę można wybudować domek rekreacyjny o powierzchni zabudowy do 35m2. Jednak zanim zdecydujemy się na taką inwestycję, należy szczegółowo zapoznać się z rozporządzeniami w tym temacie.

 

Dzięki wyborowi odpowiedniego projektu domku letniskowego, możemy cieszyć się jego urokiem, nie tylko w letnich porach roku, ale również całosezonowo.

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl