INWESTORZE - BĄDŹ NOWOCZESNY!

 

Niemal codziennie w każdą dziedzinę naszego życia wkracza nowoczesność. Najnowsze urządzenia codziennego użytku: smartfony, tablety, wyposażenie domu, samochody – wymieniać można długo. Reklamy, portale i telewizja prezentują nam super sprzęt o niesamowitych parametrach i modnych, często futurystycznych formach. Oko cieszą proste i odważne stylizacje, zdecydowane kolory. Z nowoczesną formą oswajamy się coraz szybciej. Chcemy być z tym wszystkim na bieżąco, chcemy być postrzegani jako ludzie nowocześni. Przyjemnie jest uchodzić za osobę odważną, jeszcze przyjemniej móc zaprezentować w swoim otoczeniu coś, co wyznacza trendy. Lubimy to I NIC W TYM ZŁEGO!

DOM TWOJĄ WIZYTÓWKĄ

Będąc jeszcze na etapie wyboru działki pod swój wymarzony dom często czytamy w ogłoszeniach: „w okolicy nowoczesna zabudowa jednorodzinna”. Jedziemy na miejsce, a tam... owszem, domy nowo wybudowane, ale czy nowoczesne? Dominują czerwone i ceglaste dachy, żółte i morelowe kolory elewacji, niestety – tralki, gzymsiki, fantazyjne kształty. Do tego przywykliśmy, wiele lat tak się w Polsce buduje. Przecież każdy może postawić taki dom, jaki mu się podoba , w zakresie oczywiście wymagań planów zagospodarowania lub warunków zabudowy. Ale szczerze – czy to jest ta nowoczesność, którą chłoniemy wzrokiem na co dzień? Jak wygląda przy takim domu nowoczesny samochód w kolorze białym lub czarnym, z reflektorami diodowymi, czarnymi felgami aluminiowymi? Samochód wygląda nieźle, dom – jakby z innej epoki. Być może jest dobrze wyposażony w nowoczesne systemy ogrzewania, super sprzęt ADG, telewizor na pół ściany. Wnętrze pewnie odważne, dużo drewna, modna terakota, prosta i nowoczesna kuchnia. Niestety na zewnątrz jakby czas stanął w miejscu kilkanaście lat temu i nic już się z tym nie da zrobić.

Zastanawiasz się, czy chcesz mieć taki dom. Pewnie bijesz się z myślami – przecież to jest sympatyczne, dobrze się kojarzy. No właśnie – z czym? Z telefonem sprzed 10 lat, samochodem z autokomisu, telewizorem kineskopowym a może ze starym ATARI? Ech te sentymenty. A świat idzie do przodu, właściwie pędzi. No ale z drugiej strony – przecież lubię się wyróżniać. Jeśli postawię podobny dom, czy będzie moją wizytówką? Samochód zmienię za kilka lat. A ten, który kupię za jakieś 15 lat będzie wyglądał jak dzisiejsze bolidy. Dom niestety pozostanie ten sam, trochę odświeżony ale będzie to wyglądać tak, jakbym parkował statek kosmiczny przy średniowiecznym zamku. Wyobrażasz sobie sytuację odwrotną: zaparkowany dyliżans przy nowoczesnym domu?

 PROJEKT DOMU - POMOCY!

Gdzie zatem szukać inspiracji , może wręcz ratunku? Po pierwsze zacznij od własnego gustu. Skoro kupujesz rzeczy modne i nowoczesne to bądź konsekwentny. Poświęcasz sporo czasu na znalezienie super telewizora , poświęć jeszcze więcej na poszukiwanie odpowiedniego projektu domu. Plan zagospodarowania narzuca zwykle dachy spadziste – z tego nie wybrniesz. Ale projekty domów obecnie idą z duchem czasu. Każdy architekt uwzględnia trendy, nowoczesne materiały, modne kolory, zmieniające się – na szczęście – gusta Inwestorów. Bogate kolekcje projektów domów są obecnie tworzone w sposób umożliwiający zobaczenie tego samego domu w różnych wersjach – od klasycznej przez nowoczesną aż po futurystyczną. I jest to zwykle ten sam projekt, te same układy wnętrz, identyczna funkcjonalność, wymiary, kąty dachu, kubatura, sposób ogrzewania domu. Różnice zauważysz dopiero po porównaniu elewacji.

Klasyczne elewacje są obecnie tworzone z uwzględnieniem przede wszystkim dobrych proporcji poszczególnych elementów. No i unikają tak modnego dotąd kiczu. Ale bądźmy szczerzy – tych projektów jest coraz mniej, przynajmniej na pierwszych stronach portali, bowiem w czeluściach internetu funkcjonuje ich sporo. Kupujących te projekty też coraz mniej.

Elewacje nowoczesne są z pewnością na czasie. Materiały to, oprócz oczywiście tynku: stal, drewno lub materiały je imitujące, tynki mozaikowe oraz kamień. Kolorystyki w większości przypadków to czerń, szarość i biel. Uzupełnia i ociepla kolory drewno. Tu każdy Inwestor się odnajdzie. Projekty są zgodne z trendami panującymi we wszystkich dziedzinach, w których stylistyka odgrywa ważną rolę. Wybór domów jest olbrzymi.

Elewacje futurystyczne to jeszcze rzadkość. Niemniej jednak pojawiają się pierwsze próby przekonania Inwestorów do takich domów. Tu dominuje szkło, stal i beton architektoniczny. Są bardzo odważne, nie uznają kompromisów i nie oglądają się za tęsknotami z dawnych lat. Pojęcie ciepła czy symetrii jest tu wręcz zakazane. Technologicznie jak najbardziej wykonalne, wymagają od Inwestora większej odwagi no i póki co – zasobniejszego portfela. To jednak kwestia czasu. Takie domy będziemy oglądać coraz częściej – najpierw na ekranach, potem w naszym sąsiedztwie. Ich główne zadanie to robienie wrażenia!

NASZE PROPOZYCJE – TWÓJ WYBÓR

Na całym świecie projektanci i architekci korzystają z nowoczesnych technik 3D, które jak nigdy dotąd umożliwiają im tworzenie wspaniałych projektów. Praca koncepcyjna nad projektem jest w obecnych czasach wyjątkową przyjemnością i szczerze mówiąc najciekawszą częścią procesu twórczego. Rysunek odręczny stosuje się obecnie tylko na samym początku prac w celu wyrażenia wstępnej wizji. Potem wkracza technika 3D. Możliwość wielokrotnego „rzeźbienia” bryły budynku, dodawania lub ujmowania elementów, zmiana kolorów to fenomenalna zabawa. Stosują ją wszyscy projektanci.

Nasze biuro, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów, od kilku lat promuje projekty nowoczesne. Powstają one na technicznych podstawach domków klasycznych. Przykładem może tu być projekt Opałek. W klasycznej wersji był hitem przez wiele lat. Kiedy jednak zaprezentowaliśmy wersję nowoczesną – Opałek N – wówczas wersja klasyczna „dostała zadyszki”. Większość Inwestorów kupowała naszą „N-kę”. Każdy z naszych projektów posiada przynajmniej jedną wersję nowoczesną, czasem jest ich kilka. Wkrótce zaczniemy prezentować projekty futurystyczne.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nimi i życzymy odważnych wyborów!

 
 

Komentarze do artykułu:

Janek
2018-03-02 12:03:10
Nie mogę się doczekać tych futurystycznych wersji projektów :).

Gość
2018-03-08 09:03:21
Nowych rozwiązań nie można się bać, zwłaszcza w budownictwie.

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
Proponowane projekty

Projekt domu Gusto II - wizualizacja 1
Gusto II 101,44m2
min. wym. działki:
19,35m x 20,85m
energooszczędne
zapamiętaj
Projekt domu Gusto II 2G - wizualizacja 1
Gusto II 2G 113,36m2
min. wym. działki:
21,75m x 20,85m
energooszczędne
zapamiętaj
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl