Rzeczywiste koszty budowy więźby dachowej

Jak w rzeczywistości przedstawiają się koszty budowy więźby dachowej? Czy kluczowe znaczenie ma kształt dachu? Czy różnica w kosztach postawienia np. dachu dwuspadowego w stosunku do wielospadowego jest na tyle duża, by mogła wpłynąć na decyzję przy wyborze projektu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Najlepiej rozpocząć analizę na podstawie dwóch popularnych projektów o zbliżonych parametrach: Opałek 2G i Koralgol II 2G. Oba projekty posiadają po dwie lukarny, z tym że Opałek 2G ma dach czterospadowy, a Koralgol II 2G dach dwuspadowy. Czy różnice w cenie tych dachów są wysokie? Weźmy pod uwagę kilka danych: 

Czytaj całość

Garaż – ważne pomieszczenie w projekcie domu

Zmotoryzowanie społeczeństwa sprawiło, że każdy kto planuje wybudować dom staje przed dylematem: zdecydować się na garaż czy wiatę? Jeśli garaż - to jedno czy dwu stanowiskowy? W bryle budynku czy osobno? Należy odpowiednio wcześniej przemyśleć te kwestie, gdyż będzie to miało wielki wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Co warto rozważyć?

Czytaj całość

Rozsądny zakres przeróbek w projekcie gotowym domu jednorodzinnego

Zdecydowana większość inwestorów, planujących wybudować swój wymarzony dom, dokonuje przeróbek w zakupionym projekcie gotowym. To zrozumiałe, gdyż każdy chce wybudować dom unikalny, trafiający w jego gusta i potrzeby. W związku z tym powstaje pytanie, jak daleko można się posunąć w dokonywaniu przeróbek projektu gotowego, by to miało sens. Czy zakres wprowadzanych zmian nie jest tak duży, iż rozsądniejsze byłoby poszukanie innego projektu? Rozważmy dwa istotne czynniki.

Czytaj całość

Nowy projekt domu - Nel II 2G

 

Projekt domu Nel II 2G

Poszerzony o dodatkowe stanowisko garażowe nowoczesny projekt domu Nel II to Nel II 2G. Dzięki temu sypialnia na parterze zyskała dodatkowe metry, prywatną garderobę oraz niewielką łazienkę.

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl