DOM KERETA - DNI OTWARTE

 

W tym roku zarówno w kwietniu, maju jak i w czerwcu słynny Dom Kereta w Warszawie jest udostępniony do zwiedzania. Bilet wstępu kosztuje tylko 20 zł – płatny z góry przelewem na konto.

W kwietniu dni otwarte miały miejsce w dniach 8-9 kwietnia. Natomiast w maju słynny projekt dostępny jest dla odwiedzających w dniach od 27-28. Z kolei w czerwcu dni otwarte odbędą się jeszcze w dniach od 3-4 i od 10-11 czerwca. Obiekt jest tak znany, że bilety wstępu rozeszły się praktycznie w trybie natychmiastowym! Chciałbyś nie przegapić kolejnych dni otwartych? Wystarczy się zapisać na newslettera dostępnego na stronie www.domkereta.pl/Odwiedziny-w-Domu-Kereta.

 

Kilka przypomnień na temat Domu Kereta

 

Dom keretaTen najwęższy dom na świecie został otwarty 20 listopada 2014 roku. Jest to instalacja artystyczna, mieszcząca się między dwoma blokami na Woli. Jakie ma wymiary? W najszerszym miejscu 122 cm, w najwęższym 72 cm. Autorem tego niesamowitego projektu domu jest Jakub Szczęsny. Jaki jest cel tego projektu?

Na oficjalnej stronie Domu Kereta zwrócono uwagę na to, że „Warszawa jest pełna nieoczekiwanych rozwiązań, tajemniczych miejsc, które wynikają z naruszenia jej wcześniejszej tkanki i braku połączenia jej ze współczesną, narastającą strukturą miasta. Wynikiem tego procesu są dosłowne pęknięcia w układzie urbanistycznym, które funkcjonują jako nieużyteczne przestrzenie pustki”. Jeszcze przed zrealizowaniem projektu na wspomnianej stronie zamieszczono wypowiedź samego architekta, który wyjaśnia, dlaczego zrodził się pomysł na tak wąski dom: „Działka, na której stanie Dom, ma w najwęższym miejscu 92cm, w najszerszym – 152 cm szerokości. Dlatego na pierwszy rzut oka wydaje się, że zbudowanie na niej przestrzeni do życia jest niewykonalne. Dom Kereta ma znosić to wyobrażenie, poszerzając jednocześnie pojęcie architektury niemożliwej”.

 

 

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz: