NOWOCZESNE ARANŻACJE DOMÓW A TAPETY ŚCIENNE

 

Aranżacja domuPlanując budowę domu, zapewne myślisz już o tym, jak go urządzić, by w nim wygodnie mieszkać. To oczywiste więc, że już przeglądając projekty domów, zapewne próbują sobie Państwo wyobrazić, jak będzie wyglądało wnętrze wybudowanego domu.

 

Obecne trendy we wnętrzarstwie uwzględniają surowe, mocno zróżnicowane tekstury. Króluje wśród nich beton, nieoheblowane drewno i metal. Nowocześni architekci wnętrz lubią też odcienie szarości stanowiące tło dla mocniejszych akcentów kolorystycznych. Czy to oznacza, że takie elementy dekoracji wnętrz jak sztukateria czy tapety ścienne odeszły na zawsze do lamusa? Niekoniecznie.

 

Projektując wnętrze swojego nowego domu, warto pamiętać, że moda lubi przemijać i to, co jest bardzo modne dzisiaj, za 5 lat może być już nawet nudne. Dlatego zachęcamy do zastanowienia się, czy nie warto pójść w kierunku wystroju klasycznego, ponadczasowego, ale nie tandetnego czy staroświeckiego. Z wielką pomocą przychodzą nam tutaj dekoracyjne tapety ścienne.

 

Być może niektórym z nas tapety ścienne kojarzą się tylko z mieszkaniami w stylu PRL – u. Warto zaznaczyć, że wiele eleganckich, gustownych aranżacji wnętrz uwzględnia starannie dobrane tapety ścienne. Wybór tapet na polskim rynku jest ogromny. Możemy wybierać wśród tapet typowych, ale mamy do dyspozycji także tapety ekskluzywne takich znanych, światowej sławy projektantów jak Luigi Colani, Roberto Cavalli czy Karim Rashid. Zwłaszcza te drugie umożliwiają tworzenie niezwykłych, niepowtarzalnych aranżacji – ograniczać nas będzie już tylko nasza wyobraźnia.

 

Tapety ścienne – kilka praktycznych porad

 

Planując prace w nowym domu, warto wziąć pod uwagę, że tapety można kłaść na nowych tynkach dopiero po mniej więcej 2 miesiącach od ich wykonania. Podłoże musi być koniecznie zagruntowane. Druga praktyczna kwestia, o której warto wspomnieć, to rodzaj użytego kleju. Jeśli planujemy położyć tapetę typową, jak najbardziej możemy wykorzystać do tego niedrogi, typowy klej proszkowy. Z drugiej strony jednak, jeśli chcemy położyć tapetę ekskluzywną (a te zazwyczaj są ciężkie), lepiej zainwestować w gotowy, profesjonalny klej do tapet. Warto przy tym pamiętać, że sposób kładzenia tapet ściennych zależy także od rodzaju tapety ściennej.

 

 

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz: