Elewacje domów z użyciem drewna

 

Co sądzicie o propozycji drewnianej szalówki na fragmentach elewacji projektów domów pracowni Dominanta? Wiemy, że takie rozwiązanie bardzo spodobało się klientom. Inwestorzy, którzy decydują się na drewnianą elewację na całości lub części budynku będą mogli w tym artykule znaleźć kilka praktycznych informacji.


Projekt domu Ptyś

 

Zwykle elewacje domów różnią się od siebie tylko kolorem tynku elewacyjnego bądź farby. Ludzie nadal rzadko decydują się na elewację z użyciem drewna. Tymczasem jest to naprawdę ciekawe urozmaicenie dla naszych budynków. Można dzięki temu uzyskać całkiem nowoczesny niebanalny wygląd domu lub jeśli ktoś woli, zrobić z niego dom w stylu kolonialnym albo wiejskim. Wszystko zależy od bryły całego budynku i sposobu, w jaki ułożymy deski elewacyjne.

 

Drewniana elewacja znacznie ociepla wizerunek całego domu i dobrze komponuje się naturą. Jeśli więc chcemy zbudować swój dom w pobliżu lasu bądź jeziora, to dobrym pomysłem będzie użycie drewna do wykończenia elewacji. Drewno ładnie komponuje się także z klinkierem i z dużymi oknami.

 

Wybierając deski na elewację, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by deski elewacyjne nie były cieńsze niż 16 mm. Musimy także odpowiednio je zabezpieczyć. Najlepiej kupić już zaimpregnowane deski, albo zaimpregnować je samemu, przed położeniem na ściany.

 

Do impregnacji służą różne preparaty, mające działanie ochronno-dekoracyjne i konserwujące. Niektóre preparaty możemy stosować na starym drewnie inne tylko na nowym surowym w celu zabezpieczenia. Drewno niszczy się od promieni słonecznych, wilgoci, grzybów i pleśni. Mogą je niszczyć również owady. Dlatego, aby nasza elewacja długo wyglądała ładnie, koniecznie musimy użyć tych impregnatów na samym początku, jak również później okresowo konserwować drewno środkami konserwującymi.

 

 

Elewacje z drewna stają się coraz bardziej modnym urozmaiceniem w nowoczesnym budownictwie. Jeśli Wam także podoba się ten pomysł, ale obawiacie się, czy zdołacie należycie zadbać o drewno na swojej elewacji, wygodnym środkiem zastępczym mogą się okazać deski kompozytowe, do złudzenia przypominające drewno. Są one wykonane ze styropianu i powleczone powłoką imitującą wzory na drewnie.  

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
Proponowane projekty

Projekt domu drewnianego Lolek - wizualizacja 1projekt archiwalny
Lolek (szkielet drewniany) 95,35m2
min. wym. działki:
17,83m x 16,93m
energooszczędne
zapamiętaj
projekt domu Skrzat (letniskowy)
Skrzat (letniskowy) 50,5m2
min. wym. działki:
16,28m x 15,42m
zapamiętaj
Projekt domu letniskowego Krasnal - wizualizacja 1
Krasnal (letniskowy) 86,9m2
min. wym. działki:
17,02m x 18,62m
zapamiętaj
projekt domu Kopciuszek (drewniany)projekt archiwalny
Kopciuszek (drewniany) 104,5m2
min. wym. działki:
17,96m x 17,96m
zapamiętaj
projekt domu Niziołek (drewniany)projekt archiwalny
Niziołek (drewniany) 116,4m2
min. wym. działki:
19,7m x 17,64m
zapamiętaj
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl