Jak rozjaśnić wnętrze domu

 
 

Dla tych, którzy obchodzą święta, okres ozdób i świecących się dekoracji dawno już minął. Wiosna wciąż daleko przed nami. W większości krajów jest zimno, a w dodatku szybko robi się ciemno. Wielu z nas chętnie zdecydowałoby się na użycie jakiegoś aranżacyjnego triku na poprawę nastroju.

Rozjaśnienie domu może zdecydowanie poprawić nastrój, ale nie jest to pora na wielkie projekty. Zima to trudny okres, a już na pewno zły moment na rozpoczęcie czegoś zupełnie nowego. Prawie wszystkim brakuje energii na rewolucje. Chodzi raczej o małe, ale potężne w skutkach ruchy, które mogą ze sobą wnieść świeży styl do pomieszczenia przy niewielkich nakładach finansowych. Jakie zmiany mamy na myśli - nawet tak proste, jak poświęcenie uwagi wazie lub zwrócenie uwag na flakon ze świeżymi kwiatami. Może to sprawić, że dom stanie się jasny i nowy bez większego wysiłku.


DODAJ CIEPŁA DO OŚWIETLENIA

Dekoracja w postaci oświetlenia to jeden z najbardziej efektywnych elementów sezonu na jakie możemy się zdecydować. Dodaje ciepła i światła, których wszyscy pragniemy. Lampka w oknie, kiedy wracasz do domu po długim dniu. Od razu sygnalizuje bezpieczeństwo, wyciszenie i ciepło. Małe lampki to doskonały wybór, ponieważ są tańsze niż podwieszane na suficie i "dodają wyjątkowej radości a przy tym są funkcjonalne. Są stylowe i skuteczne."

Podobny efekt można też uzyskać przez świeczki. Również mogą rozjaśnić pomieszczenie i poprawić nastrój. Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni zapach. W zimie zwykle sięgamy po korzenne, słodkie i bardziej pikantne zapachy. Jeśli masz już ich dość, przeżuć się na wiosenne i letnie nuty, poprzez wprowadzenie zapachów idących w kierunku trawy cytrynowej lub gardenii.


DODAJ TROCHĘ ZIELENI

Przeglądając magazyny dekoratorskie zapewne zauważyłeś, że prawie zawsze znajdzie się miejsce dla jakieś roślinki. Dodanie kilku roślin lub wyrobienie w sobie regularnego zwyczaju napełniania wazonu świeżymi kwiatami zdecydowanie rozjaśni wnętrze. Panując wazon pełen świeżych kwiatów nie czekaj z tym na szczególną okazję. Czasami szczególną okazją jest po prostu nastanie kolejnego dnia...

Otaczanie się kwiatami, pomaga zrównoważyć to, co widzimy, gdy patrzymy przez okno, na często szary krajobraz. Jeśli tęgi bukiet co tydzień to zbyt kosztowna fanaberia, można spróbować obniżyć wydatki, przez zakup kwiatów o długim okresie trwałości i dodanie do wazonu dużo mniej kosztownej zieleni. W wielu małych marketach cięte kwiaty można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie.

Kwiaty i rośliny, zwłaszcza te w kolorowych doniczkach, będę wpływać na pomieszczenie. Nawet duża miska owoców cytrusowych na stole pomoże poczuć nutę wiosny.

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl