Dom dla osób starszych

 

Dylematy wieku


Takie inwestycje choć podyktowane dobrymi chęciami, spadają na popularności. Dodatkową motywacją do zaprzestania takich przedsięwzięć są ogromne koszty utrzymania i ogrzewania generowane przez ilość powierzchni użytkowej. Opieka nad takim domem to kosztowne i czasochłonne zajęcie. A im więcej, lat przybywa tym sił mniej. Nic zatem dziwnego, że zachodnia moda tak szybko wkupiła się w nasze łaski. Dom dla seniora to inwestycja pomagająca uprościć życie i poprawić komfort. Szukając oszczędności, natrafimy na to rozwiązanie jako na jedną z dobrych opcji. Zakup gotowego domu od developera lub decyzja o budowie pozostaje już w naszej gestii. Pierwsza opcja ma tą przewagę, że jest dostępna od zaraz. Budowa zaangażuje nas na dłużej. Jednak są jej plusy. Lokalizacja domu i jego projekt będą na pewno dopasowane pod potrzeby seniorów. Aby skrócić czas całej inwestycji można wybrać gotowy projekt domu, dostępny od razu. Niewielki metraż i jedna kondygnacja to aspekty, które przyśpieszą całe przedsięwzięcia znacznie. Nie wspominając już o oszczędnościach.


Gotowe projekty


Jest to opcja, łącząca w sobie zarówno praktyczne rozwiązanie przy jednoczesnym zachowaniu tradycji rodzinnych, ciepła z kominka i ogrodu. Praktyczność takiego rozwiązania polega na rozmiarach budynku i jego kształcie. Oba te aspekty są niesłychanie ważne a wraz z czasem jeszcze bardziej nabierają na znaczeniu. Już teraz progi i klatki schodowe mogą stanowić przeszkodę lub utrudnienie. Dopasowanie parterowego projektu pod potrzeby tej grupy osób jest łatwe do zrobienia w monecie wyboru projektu, a także niedrogie w procesie realizacji. Pomimo niewielkich rozmiarów taki dom wciąż może pomieścić rodzinę. Uwzględnienie pomieszczenia, które służyłoby za pokój gościnny, na weekendowe wizyty wnuków, spowoduje, że każdy będzie się czuł komfortowo.


Bezpieczny dom to przyjazne środowisko po którym łatwo się poruszać. Dostępność ogrodu i rozsądna odległość od infrastruktury pozwoli się czuć komfortowo i bezpiecznie. Po przejściu na emeryturę, mieszkanie w mieście nie jest już tak konieczne. Tempo życia, korki i hałas znacząco obniżają standard życia. Ucieczka od nich pozwala się skupić na rzeczach na prawdę ważnych.


Dobrze przemyślane rozwiązania instalacyjne pomogą usprawnić wiele rzeczy i odciążyć użytkowników. Kominek tworzy niepowtarzalną atmosferę, ale gdy miało to stanowić jedyne źródło ogrzewania, mogłoby to być dość wyczerpujące. W domach dla seniorów starajmy się szukać rozwiązań, które są praktyczne i niedrogie. Bezobsługowe ogrzewanie zdejmie duży ciężar z mieszkańców ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo. Przy odpowiednim układzie domu i dobrej instalacji, małe powierzchnie grzewcze nie powinny generować dużych kosztów.

Wielką zaletą takiej inwestycji jest możliwość przystosowania projektu do indywidualnych potrzeb użytkowników.  

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl