Projekty domów z werandą

 

Wielu smakuje beztroskiego, domowego stanu, który zapewnia weranda. Niezależnie od domu ma jedną wspólną cechę - RELAKS. I bądźmy szczerzy, kto od czasu do czasu nie potrzebują trochę relaksu?


Niektóre gotowe projekty domów przewidują werandy rozciągające się wokół trzech boków domu. Daje to wystarczająco dużo miejsca na stół, krzesła czy huśtawkę. Taki plan łączy życie wewnątrz domu z tym na zewnątrz. Łącznikiem często są przesuwane drzwi wychodzące z salonu lub kuchni. Daje to poczucie większej przestrzeni i przedłużenia pomieszczeń. Przytulny ganek z przodu domu tworzy natomiast wspaniałe pierwsze wrażenie. Często dzięki obszernym, szerokim i eleganckim kolumnom, jest on bardziej efektowny. Natomiast szerokie przednie schody, zazwyczaj tworzą reprezentacyjne wejście.


Przeszklona weranda


Nie tylko odsłonięte tarasy cieszą się dużą popularnością. Przeszklone werandy stanowią wspaniałą alternatywę dla aktywności na ogrodzie nawet przy nieudanej pogodzie i pomimo komarów. W takie miejsce wypoczynku można też zainwestować porządniejsze wyposażenie, gdyż nie jest tak narażone na działanie czynników zewnętrznych. Idealne miejsce spotkań rodzinnych i przyjaciół.


Atrakcyjny i klasyczny kominek nie tylko nada przytulności i rustykalnego charakteru, ale również pozwoli właścicielom cieszyć się werandą podczas zimnych nocy. Urocza i przytulna przestrzeń może przypominać bardziej drugi salon niż taras.


Skromny taras


Inne gotowe projekty domów przewidują raczej skromny ganek. Jest to rozwiązanie preferowane przez posiadaczy niewielkich działek. Pozwala to na trzymanie się planu przy jednoczesnym stworzeniu przytulnego miejsca wypoczynku. Nawet niewielkich rozmiarów ganek przyciąga wzrok. Zazwyczaj w projektach posiada zadaszone wejście, które wita gości. Niewielkie kolumny, wykuszowe okno, ciepłe światło i miejsca do siedzenia sprawiają, że taki ganek staje się rozmarzonym miejscem, wieczornych rozmów.


Ganek jest jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają


W zależności od wybranego projektu domu, kształt i wielkość tarasu, werandy czy ganku będzie się różnić. Jak by nie było, wciąż jest to miejsce, w którym możesz uciec przed ciężkim dniem i pozwolić sobie na chwilę spokoju. To również sposób na rozszerzenie swojej przestrzeni życiowej, na rozrywkę dla rodziny i przyjaciół. Wytwarza nostalgiczny nastrój i zaprasza do wypoczynku. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają w domu.  

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
Proponowane projekty

Gotowy projekt Maja II - wizualizacja 1
Maja II 108,43m2
min. wym. działki:
21,28m x 20,49m
energooszczędne
zapamiętaj
Projekt domu Maja - wizualizacja 1
Maja 78,68m2
min. wym. działki:
21,28m x 20,49m
energooszczędne
zapamiętaj
Projekt domu letniskowego Krasnal - wizualizacja 1
Krasnal (letniskowy) 86,9m2
min. wym. działki:
17,02m x 18,62m
zapamiętaj
Projekt domu Maja II 2G - wizualizacja 1
Maja II 2G 125,14m2
min. wym. działki:
23,13m x 20,49m
energooszczędne
zapamiętaj
Projekt domu Maja 2G - wizualizacja 1
Maja 2G 88,31m2
min. wym. działki:
23,13m x 20,49m
energooszczędne
zapamiętaj
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl