Wybór projektu

 

Obserwując osiedla podmiejskie i małe miejscowości można zauważyć tendencję do rozrastania się z roku na rok terenów z zabudową jednorodzinną. Ceny mieszkań w miastach nakłaniają ludzi coraz częściej do wyboru alternatywnego rozwiązania jakim będzie niewielki domek pod miastem czy w okolicznej wsi. Uciekając od zgiełku miasta zyskujemy spokój, zdrowsze powietrze, taras i ogród do relaksowania się oraz znacznie większy komfort niż mieszkając w blokowisku.

Biuro Projektów  

Nasza firma od lat zajmuje się projektowaniem domów jednorodzinnych oraz bliźniaków i szeregowców. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć przestrzenie funkcjonalne i praktyczne a nasze domy mają przyjemną bryłę, są ekonomiczne w budowie i użytkowaniu. Gotowe projekty domów dają możliwość przyszłym Inwestorom przejrzeć dokładnie wnętrza, które zostały przetestowane i sprawdzone przez innych użytkowników, a ewentualne niedociągnięcia zostały ulepszone przez projektanta na przestrzeni lat. Odpowiedni dobór wielkości pomieszczeń, optymalne rozmieszczenie drzwi i określenie wielkości otworów okiennych - to wszystko czyni gotowe projekty domów idealnie skrojonymi na potrzeby całej rodziny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

Projekty domów jednorodzinnych tworzone są w takiej różnorodności opcji, by można było je dopasować do każdych warunków. Nie każdy projekt będzie pasował na każdą działkę. Oprócz osobistych preferencji Inwestorów co do ilości sypialni, układzie kuchni z salonem lub oddzielnie, przylegającym garażu lub jego braku, i wielu innych... kwestią do rozpatrzenia pozostaje jeszcze mnóstwo innych szczegółów.

Usytuowanie względem stron świata.

Zależnie od tego, czy Państwa dom będzie stał przodem do południowego słońca, czy też wejście będzie z kierunku północnego, należy wybrać projekt, który pozwoli nam wykorzystać potencjał słońca w ciągu dnia. Najlepiej aby od południowej strony znajdowały się okna strefy dziennego pobytu - salonu, kuchni, gabinetu. Na południowej ścianie można bez większych strat umieścić kotłownie czy łazienki.

Taras również bardzo dobrze jest mieć z dostępem do słońca - jeżeli będzie to możliwe i konieczne może znajdować się z boku domu. Dlatego przeglądając gotowe projekty domów powinni Państwo zawęzić swoje poszukiwania do określonych parametrów.

Gabaryty domu.

Wielkość działki pociąga za sobą pewne ograniczenia w wyborze domu. Na małej działce lepiej umieścić dom z użytkowym poddaszem, gdyż piętrowy zajmie zdecydowanie więcej cennego terenu. Przy wąskich działkach należy pamiętać, że do granicy działki należy pozostawić 3 m wolnej przestrzeni jeżeli na ścianie nie ma okien i aż 4 m kiedy okna występują.

Rozwiązania które wpływają na cenę.

Obecnie wiele osób decyduje się na projekty małych domów ze względu na koszty budowy i późniejszego użytkowania. Małe domy to takie o powierzchni do 100 m2, są one odpowiednie nawet dla 4-osobowej rodziny. Jeżeli zależy nam na jak najtańszym rozwiązaniu konstrukcyjnym, jest kilka wytycznych, które pomogą obniżyć całkowity koszt budowy stanu surowego:

- prosta bryła z jak najmniejszą ilością załamań, najlepiej na bazie prostokąta

- dach dwuspadowy (wielospadowość i wszelkie jaskółki znacznie podnoszą koszty)

- rezygnacja z piwnicy - jest bardzo kosztowna

Projekty domów jednorodzinnych.

Jeśli pragną Państwo zamieszkać we własnym domku, przedstawiamy różnorodną ofertę przystosowaną do różnych warunków i różnych gustów. Na naszych stronach znajdą Państwo projekty małych domów, jak i propozycji domów większych.

Mały prosty domek na niewielką działkę - Rusałka N 86,55 m2.

Ma wszystko co potrzebne w domu dla rodziny 2+2, spory salon, trzy sypialnie, łazienkę na górze, WC na dole i aż dwie garderoby. Domek nie przysporzy dużych kosztów przy budowie, ze względu na idealnie prostokątną bryłę oraz idealnie dwuspadowy dach. Zobacz ten projekt <kliknij tutaj>

Nel II z zadaszonym tarasem, dla fanów antresol.

Kolejny domek, który nie będzie drogi w budowie. Bardzo jasny salon z dużymi przeszkleniami i interesującą antresolą. Dom nie jest duży (100,75 m2 powierzchni użytkowej), ale robi wrażenie przestronnego i nietuzinkowego. Zobacz ten projekt <kliknij tutaj>

Budowa własnego domu to przygoda dla każdego Inwestora, sporo trudu, mnóstwo dylematów i wyrzeczeń na rzecz budowy, jednak każdy Inwestor wie, że nie ma większej przyjemności niż zamieszkanie na swoim. Wybór projektu to pierwszy i bardzo istotny krok w drodze do realizacji swoich marzeń.


 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl