EXPO 2017 – ENERGIA PRZYSZŁOŚCI

 

Expo 2017W dniach od 10 czerwca do 10 września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Światowej Wystawy EXPO. Co ciekawe wystawa zostanie zorganizowana w Kazachstanie. W Astana, stolicy tego niepodległego azjatyckiego państwa będzie gościć więc ponad 100 państw i organizacji. Każda z nich ma zaprezentować własną wizję, interpretację hasła przewodniego – 'Energia Przyszłości'. Polska wystąpi pod hasłem „Creative people, smart energy”.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie EXPO, Polska ma się zaprezentować jako „kraj aktywny na arenie międzynarodowej, nowoczesny, o silnym potencjale pracowitych i wykształconych ludzi, kraj, który jest przykładem wielkiego sukcesu transformacji gospodarczo-politycznej, kraj, gdzie wdrażane są innowacyjne technologie i rozwiązania, a ludzie szanują swoją tradycję i historię.

 

Tegoroczne EXPO będzie bezpośrednio związane z budownictwem, więc także z projektami domów. Dlaczego? Poszukiwanie i wdrażanie kolejnych alternatywnych metod pozyskiwania energii oznacza między innymi stosowanie nowoczesnych technologii budowlanych. Co raz częściej inwestorzy priorytetowo traktują energooszczędność budowanego domu.

 

Światowe wystawy EXPO dotyczą nie tylko budownictwa, ale praktycznie każdej dziedziny przemysłu produkcyjnego, w której narody świata zechcą przedstawić swój dorobek naukowy, techniczny i kulturalny. Co ciekawe pierwsza oficjalnie uznana wystawa światowa odbyła się w 1851 roku w Paryżu. To właśnie ze względu na to wydarzenie wzniesiono wieżę Eiffla. Organizatorzy kolejnych edycji prześcigają się w demonstrowaniu światu innowacyjnych technicznych i architektonicznych rozwiązań. Z okazji tegorocznych Wystaw Światowych EXPO, Kazachstan wzniósł kompleks ekspozycyjny w postaci olbrzymiego tradycyjnego domu używanego przez narody koczownicze.

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl