Nowa wersja domu Szach N 2G

 

        Z nieukrywaną radością i dumą przedstawiamy Państwu nasze najnowsze dzieło: projekt z serii Szach, wersja N 2G. Zwyczajem stało się, że litera N w nazwie naszego domu oznacza wersję nowoczesną. Nowoczesność tego projektu przejawia się zarówno w zmienionych elewacjach jak i w tym, co mniej widoczne dla oka: technologii wykonania.

ELEWACJE ZEWNĘTRZNE


        Elewacje nowego Szacha wpisują się w trend, który realizujemy od kilku lat, a cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem. Są zatem nowe kolory tynków z dominującą bielą w miejsce dawnych tynków żółtych, morelowych, czy – jak w przypadku klasycznego Szacha - odcieni brązu. Obowiązkowo dachówka w kolorze szarym – tym razem proponujemy modele z serii BRAAS. Naszym zdaniem szczególnie pasuje do tego domu blachodachówka Quadro Braas satyna szara oliwka Podobnie wszelkie obróbki blacharskie, rynny oraz łańcuchy odprowadzające wodę deszczową – także w kolorze szarym bądź grafitowym.

Elewacje szczytowe poddasza zachowały charakterystyczny dla poprzedniej wersji poziomy układ szalówki, jednak ze względu na zapewnienie trwałości proponujemy użycie do wykończenia elementów imitujących drewno. Mogą to być specjalne panele ze wzorem usłojenia, klejone potem do styropianu, bądź też sam styropian z odciśniętym usłojeniem. W obu przypadkach należy na elewację nanieść farbę w odpowiednim kolorze – my proponujemy jasną brązowo-żółtą.

Balustrady balkonów wykonane ze szkła bezpiecznego montowanego bezpośrednio do elementów konstrukcji balkonów za pomocą systemu zwanego multitool stają się standardem i synonimem współczesnego domu. Na fragmentach – balustrady murowane, które uzupełniają nowoczesną bryłę i dodają jej dynamiki.

W tradycyjnym projekcie Szach 2G elewacje pokrywały tynki w kilku kolorach. W nowoczesnej wersji naszego domu biel ścian uzupełnia na parterze okładzina kamienna bądź z płyt włóknobetonowych o dużych formatach. Okładzina ułożona jest na elewacji w podziale poziomym na cztery segmenty. Daje to efekt uporządkowania i surowości, bardzo pożądany w nowoczesnym bydynku.

Całości efektu dopełniają zmienione tarasy – powiększone względem tradycyjnej wersji, pokryte nowoczesnymi okładzinami.

WNĘTRZE DOMU


        W układzie wnętrza domu zmian nie dokonywaliśmy – ta, stosowana przez nasze biuro zasada, odpowiada prośbom naszych Inwestorów. Domagają się Oni tego, aby dobre, sprawdzone układy wnętrz pozostały niezmienne, zaś domy mają zyskiwać nową twarz. Jedynej korekcie poddaliśmy okna kuchni, jadalni oraz salonu i wynikowo też garażu. Mają one teraz wysokość 120cm, co daje więcej światła w tych wnętrzach oraz porządkuje podział elewacji zewnętrznych poprzez dopasowanie okien do rozmiaru okładzin kamiennych wymienionych wcześniej.

TECHNOLOGIA WYKONANIA


         Konstrukcja projektu jako taka nie uległa zmianie ze względu na zachowany układ wnętrz oraz niezmienioną bryłę. Zmianie natomiast uległy wszelkie elementy wpływające na energooszczędność domu. Tak więc zwiększyliśmy grubość ocieplenia ścian, posadzki parteru oraz dachu. Zastosowane zostały okna trójszybowe o lepszych parametrach. W razie potrzeby dostępny jest też projekt wentylacji mechanicznej (popularnie zwanej rekuperacją).


NOWA I STARA WERSJA PROJEKTU SZACH ORAZ KONCEPCJE DALSZEGO ROZWOJU


        Obie wersje domu będą oferowane równolegle, przy czym projekt tradycyjny został również dostosowany do wymogów energooszczędności przy niezmienionej ogólnej koncepcji. Wkrótce będziemy również prezentować futurystyczne wersje naszych projektów, które będą się charakteryzowały zmienioną konstrukcją, odważniejszymi elewacjami oraz wyposażeniem w najnowsze technologie. Zapewne projektu Szach nie pominiemy w naszych pracach w tym kierunku. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z obiema dostępnymi obecnie propozycjami, porównania ich oraz do wyboru tej, która najbardziej odpowiada Państwa gustom i potrzebom.


nowa wersja projektu Szach N 2G <link do projektu>

klasyczna wersja projektu Szach 2G <link do projektu>


 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl