WYBÓR PROJEKTU DOMU OCZAMI KOBIETY

 


Budowa domu to inwestycja na wiele długich lat. Osoby, które decydują się na tak ważny krok w swoim życiu, zastanawiają się, jakie projekty domów jednorodzinnych powinni wybrać, aby nie popełnić żadnego błędu. Jedni oszczędzają poprzez zakup gotowego projektu, inni natomiast decydują się na stworzenie własnego projektu u architekta. Dlaczego korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego projektu? Oto analiza oczami kobiety.


Gotowy projekt domu a wizja kobiety


Najczęściej to kobiety mają najwięcej obiekcji, jeżeli chodzi o projektowanie domu. Jedne decydują się na projekty domów parterowych, inne natomiast uważają, że korzystniejszym rozwiązaniem są projekty domów piętrowych, zwłaszcza wtedy, kiedy na świecie są już dzieci i potrzebna jest większa przestrzeń. Najpowszechniejszym mitem, jaki naciska na gotowe projekty domów nowoczesnych, jest to, że gotowe propozycje cechują się niższą jakością wykonania oraz brakiem przemyślanego rozkładu. Nic bardziej mylnego! Gotowe projekty domów jednorodzinnych są bardzo często dużo dokładniejsze, niż te, które dostosowywane są do potrzeb i preferencji indywidualnych klientów. 

Co należy sprawdzić przed zakupem gotowego projektu domu jednorodzinnego?


Zanim w ogóle podejmiemy decyzję, na jaki projekt się zdecydować i czy interesują nas projekty domów z garażem, czy też projekty domów bez garażu, powinniśmy sprawdzić w projekcie, jakie kryteria powinien spełniać ewentualny projekt. Wszelkie kryteria należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o jego zakupie. 


Zalety gotowego projektu domu jednorodzinnego oczami kobiety


Atrakcyjna cena


Korzystna cena gotowego projektu domu sprawia, że właściciele przyszłego domu czują, że mają władzę nad finansami i dokonują właściwego, atrakcyjnego dla portfela posunięcia. Cena gotowego projektu może być nawet dwa razy niższa niż projektu ,,szytego na miarę''. Nie warto wydawać ogromnych sum pieniędzy, aby dokonać niewielkich poprawek. Zawsze istnieje możliwość późniejszych remontów oraz przestawienia mebli tak, by dostosować układ domu do potrzeb domowników. 


Szybsza droga do wybudowania domu


Niektóre osoby decydując się na gotowy projekt, mają wrażenie, jakby szli na skróty. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie znają się na budownictwie, a sama perspektywa budowy domu działa na nich stresująco. Projekt własnego domu zajmuje o wiele więcej czasu niż gotowa propozycja. Osoby, którym zależy na czasie, nie powinny mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy gotowe projekty domów nowoczesnych to dobre rozwiązanie. 


Dokumentacja od ręki

 

Bez względu na to, czy interesują nas projekty domów piętrowych, projekty domów parterowych, czy też projekty domów z garażem, dokumentacja dostępna jest od ręki i nie wymaga długotrwałych i specjalistycznych rozmów z fachowcami i architektem. Często takie rozmowy wymagają podjęcia trudnych decyzji, zaangażowania i przyswojenia niektórych pojęć z zakresu budownictwa, aby proces budowy był szybki i przyjemny. 


Duży wybór projektów domów jednorodzinnym


Nieważne, czy klienta interesują gotowe projekty domów nowoczesnych, czy też domy w stylu klasycznym, znajdzie w ofercie coś dla siebie. Ilość gotowych projektów jest wręcz przytłaczająca, dlatego klient bez trudu znajdzie idealny dom dla siebie. Kobiety najczęściej w projektach interesują się samą obecnością niektórych pomieszczeń, takich jak pralnia, czy spiżarnia. Mężczyźni zainteresowani są bardziej technicznymi kwestiami, takimi jak metraż i dodatkowe opcje, jakie mogą wykorzystać w trakcie budowy. 


Możliwość zobaczenia zrealizowanego projektu


W przypadku gotowych projektów domów jednorodzinnych istnieje duże prawdopodobieństwo, że dom, który chcemy wybudować, został stworzony już przez kogoś innego. Dzięki temu możemy obejrzeć dom z zewnątrz ,,w naturze''. Taka wizualizacja pozwoli na szybsze podjęcie decyzji. Decydując się na własny projekt, tak naprawdę nie mamy pewności, że sprosta on naszym oczekiwaniom.


Wady projektów indywidualnych


Wśród wad, jakie związane są z chęcią stworzenia indywidualnego projektu domu jednorodzinnego, wyróżnić można:


  • trudnością związane ze znalezieniem odpowiedniego architekta,

  • bardzo wysoką cenę projektu w porównaniu z zakupem gotowej propozycji,

  • długi termin realizacji projektu,

  • konieczność komunikacji z architektem i dostosowywanie się do jego zaleceń.

 
 

Komentarze do artykułu:

Napisz własny komentarz do tego artykułu
Imię
Twój komentarz:


Poprzedni wpisNastępny wpis
ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl