Zabezpieczenie domu przed pożarem


Zabezpieczenie domu przed pożaremKupując projekt gotowy, większość z nas nie myśli od razu o tym, jak zabezpieczyć dom przed pożarem. Tym bardziej, że każdy projekt jest tworzony w taki sposób, by dom po wybudowaniu, spełniał pewne wymagania przeciwpożarowe. Natomiast o inne zabezpieczenia, możemy dodatkowo zatroszczyć się sami.

Czytaj całość

Poddasze użytkowe i nieużytkowe – różnice


PoddaszeWiększość projektów gotowych to projekty domów z użytkowym poddaszem. Są one najchętniej kupowanymi projektami. W niektórych projektach, przestrzeń nad parterem określa się, jako poddasze nieużytkowe. Jakie są różnice między nimi?

Czytaj całość

Tarasy i balkony w projektach domów


Taras w projekcie domu Projektanci domów już od lat urozmaicają bryłę budynku, poprzez dodatkową powierzchnię w postaci tarasów i balkonów. Ale dlaczego tak wiele gotowych projektów domów zakłada powstanie tarasu lub balkonu? I jak zagospodarować tę dodatkowa powierzchnię domu?

Czytaj całość

Wykańczamy komin – rodzaje materiałów wykończeniowych


Wykończenie komina - projekt domuKominy spalinowe i wentylacyjne są niezbędnymi elementami każdego domu. Projekty gotowe zakładają użycie różnego rodzaju materiałów potrzebnych do wykończenia kominów. Materiały dobiera się w taki sposób, by ładnie komponowały się z pokryciem dachowym oraz całym domem.

Czytaj całość

Ściany trójwarstwowe


Trójwarstwowe ścianyŚciany zewnętrzne trójwarstwowe, to ściany dające duże możliwości jeśli chodzi o wykończenie zewnętrzne budynku. Ich budowa jest jednak znacznie bardziej wymagająca, niż w wypadku tradycyjnego muru. Na czym polega wykonanie takiej ściany? I z jakich materiałów się to robi? Na te pytania znajdziecie zaraz odpowiedź.

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl