KUCHNIA OTWARTA NA SALON CZY ZAMKNIĘTA?


Kuchnia w projekcie domuOd kilku lat panuje moda, na kuchnie otwarte na salon. Wiele naszych projektów, wychodzi temu naprzeciw i posiada właśnie tak zaaranżowane kuchnie. Jednak część naszych klientów, woli projekty domów, w których kuchnia z jadalnią stanowią osobne pomieszczenie domu.

Czytaj całość

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE POPEŁNIANE W CZASIE BUDOWY DOMU


Kupno odpowiedniej działki i projektu domu to dopiero początek naszej drogi do wymarzonego, własnego domu. Chociaż w naszych czasach domy powstają dużo szybciej niż kiedyś i są budowane znacznie nowocześniejszymi technikami, to jednak fachowcy wciąż popełniają błędy. Niektóre z nich da się naprawić, a z innymi pozostaje nam się pogodzić.

Czytaj całość

DACHOWE OBRÓBKI BLACHARSKIE


Wykończenie dachuDachowe obróbki blacharskie to forma wykończenia dachu, zabezpieczającą przed naciekami wody. Ich dokładne i fachowe wykonanie jest niezwykle ważne. Nawet przy drobnych niedopatrzeniach, mogą powstać zacieki na ścianach szczytowych. Natomiast wskutek nieprawidłowego wykonania obróbek przy kominie, często następuje naciek wody na poddasze oraz ściany przylegające do komina.  

Czytaj całość

Pokrycia dachowe z blachy i blachodachówki


Dach w projekcie domuDobór pokrycia dachowego, powinien być przemyślany. Musi ono dobrze pasować do całego projektu domu i być dobrej jakości. Najczęściej w projektach gotowych, planuje się blaszane pokrycia dachowe. Jest ich jednak wiele rodzajów, dlatego przy wyborze, może nam pomóc poznanie cech charakterystycznych niektórych rodzajów pokryć dachowych.

Czytaj całość

Schody wewnętrzne – wymiary


Schody wewnętrzneNa zwykły strych może prowadzić drabina lub wąskie i strome schodki. Mogą one znajdować się nawet w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. Jednak w wypadku projektów z użytkowym poddaszem, oczekujemy wygodniejszych schodów, które znajdą się w bardziej centralnej części domu.

 

 

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl