Projekty domów z wiatą

Projekt domu z wiatą stanowią alternatywę dla popularnych projektów z garażem. Wiata jest typem zabudowy ogrodowej, która bardzo estetycznie wpisuje się w otoczenie. Duża harmonia pomiędzy krajobrazem a projektem domu z wiatą jest spowodowana lekką konstrukcją o nieskomplikowanym wzorze, wykonaną z naturalnych materiałów. Niewielkie nakłady finansowe sprawiają, że jest to oszczędny projekt, który daje możliwości rozbudowania wiaty, przerobienia jej w przyszłości na garaż lub ewentualnie całkowitej rezygnacji z niej. Proste formy, pozwalają na dużą swobodę w dopasowaniu i zmianie charakteru poszczególnych elementów.
Typowy projekt domu Niziołek - wizualizacja 2projekt archiwalny
Niziołek 100,5m2
min. wym. działki:
20,39m x 18,09m
zapamiętaj

Projekty domów z werandą

Za projektami domów z szerokimi frontowymi werandami kryje się znacznie więcej niż tylko atrakcyjność. Oczywiście, są piękne i urocze, ale także całkiem praktyczne. Chociaż werandy zostały pierwotnie zaprojektowane jako schronienie przed upałem, zanim wymyślono klimatyzatory, po prostu nie wydaje się, abyśmy mieli dzisiaj z nich rezygnować. Mają w sobie wystarczająco dużo uroku i są bardzo funkcjonalne. Pomagają utrzymywać dobre relacje z przyjaciółmi i sąsiadami. Być może dlatego nigdy tak naprawdę nie wyszły z mody i nadal zyskują na popularności.
Jak zadaszyć taras?

Pisaliśmy już na temat tarasów i balkonów w domach jednorodzinnych. Z tym zagadnieniem wiąże się jeszcze jedno pytanie: Jak zadaszyć taras, by okazał się bardziej funkcjonalny? Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na zadaszenie tarasu ze względów pogodowych. Dach nad tarasem umożliwia korzystanie z niego zarówno w bardzo upalne, jak i deszczowe dni. Pojawia się tu jednak problem, jak zadaszyć taras, nie odcinając jednoczesnie dopływu światła do przylegającego do niego pomieszczenia. 


Balkony i tarasy w domach jednorodzinnych

Balkon w projekcie domuNiejeden inwestor marzy o domu z balkonem, a najlepiej z obszernym tarasem. W wyobraźni widzi praktyczne zastosowanie tych elementów budynku, począwszy od strony wypoczynkowej po dekoracyjną. Co więcej, dla większości osób poszukujących wymarzonego projektu domu obecność balkonu(-ów) lub tarasu stanowi element decydujący przy jego wyborze. Jak to wygląda od strony praktycznej?


ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl