Projekty domów do 180 m2

Kolekcję projektów domów średnich o powierzchni użytkowej mieszczącej się w przedziale 150-180m2, cechuje przestronność i czytelny układ. Efekt ten jest dodatkowo potęgowany pomszczeniami dziennymi zaprojektowanymi na otwartym planie. W tym segmencie znajdują się duże, rozłożyste domy parterowe, piętrowe jak również z użytkowym poddaszem, które się pięknie prezentują na sporej działce. Atutem tych projektów jest komfort użytkownika budynków, przestronność pomieszczeń oraz zredukowana komunikacja. Powstały one z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców i są propozycją mieszkaniową dla rodzin 2+1, 2+2 albo 2+3.Projekt domu Dżin N 2G - wygodny dom z garażem na dwa samochody
Dżin N 2G 155,88m2
min. wym. działki:
23,58m x 17,81m
energooszczędne
zapamiętaj

Dowiedz się więcej o projektach domów

Kredyt hipoteczny, jako główne źródło finansowania inwestycji mieszkaniowych

Jedną z najczęściej stosowanych obecnie w Polsce, ale także i na świecie, metod finansowania inwestycji mieszkaniowych jest kredyt hipoteczny. Kredyt ten jest kredytem zabezpieczonym wpisem hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości, przeznaczonym na finansowanie inwestycji w nieruchomość i zabezpieczonym hipoteką na przedmiocie kredytowania. W polskich regulacjach prawnych hipotekę określa się jako ograniczone prawo rzeczowe obciążające nieruchomość w celu zabezpieczenia określonej wierzytelności. Prawo to daje wierzycielowi...


Ochrona domu przed wilgocią

Powłoka zewnętrzna budynku chroni wnętrze przed wpływami środowiska, zapewniając w ten sposób prawidłowe warunki zdrowotne i właściwy mikroklimat. Z pośród wpływów środowiskowych bardzo istotne znaczenie ma wilgoć.

Przegrody zewnętrzne mają za zadanie izolować budynek od wilgoci z otoczenia, tak aby nie zakłócała ona warunków użytkowania. Natomiast wszystkie przegrody budynku, włącznie z wewnętrznymi, są poddawane oddziaływaniu wilgoci związanej z eksploatacją wnętrza. Wszystkie przegrody muszę więc ... 


DOM I OGRÓD – przenikanie przestrzeni

Wybierając projekt domu jednorodzinnego coraz częściej zwracamy uwagę na sposób przenikania się przestrzeni wnętrza domu z ogrodem. Ważna zaczyna być przestrzeń wokoło, a także jakość i walory estetyczne miejsc znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Doceniamy możliwość otworzenia części wypoczynkowej na ogród.


Tablica informacyjna oraz ogłoszenie

Zgodnie z Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, art.42 ust.2 pkt 2 kierownik budowy jest zobowiązany umieścić na budowie tablice informacyjną oraz ogłoszenie. Wymagania dotyczące tablicy informacyjnej są ściśle określone. Ma znajdować się minimum 2 m nad ziemią od strony drogi publicznej. Wielkość tablicy to 90x70cm.


Rozpoczęcie budowy

O rozpoczęciu budowy obiektu budowlanego można powiedzieć wówczas, gdy zostają podjęte prace przygotowawcze, a więc zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane, rozdz. 5, art. 41 obejmuje to:

    • wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;
    • wykonanie niwelacji terenu;


Budynek jednorodzinny

W roku 2002 na nowo zdefiniowano pojęcie budynku jednorodzinnego. Według wcześniejszych decyzji w budynku jednorodzinnym można było wyodrębnić nawet cztery lokale mieszkalne. 


Balkony i tarasy w domach jednorodzinnych

Balkon w projekcie domuNiejeden inwestor marzy o domu z balkonem, a najlepiej z obszernym tarasem. W wyobraźni widzi praktyczne zastosowanie tych elementów budynku, począwszy od strony wypoczynkowej po dekoracyjną. Co więcej, dla większości osób poszukujących wymarzonego projektu domu obecność balkonu(-ów) lub tarasu stanowi element decydujący przy jego wyborze. Jak to wygląda od strony praktycznej?


ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Kom: 692 369 200
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl