TRENDY W BUDOWNICTWIE W ROKU 2017


Projekt domu RusałkaTrochę tak jak w modzie czy wnętrzarstwie na przestrzeni lat, czy nawet całych dekad w budownictwie panuje moda, na określone rozwiązania architektoniczne czy technologiczne. Jest to wynikiem nie tylko zmieniających się gustów inwestorów, ale także uwarunkowań krajowych czy nawet ogólnoświatowych.  

Czytaj całość

ARANŻACJA WNĘTRZA - DYWAN SHAGGY


Dywan shaggy w salonieWybudowałeś już dom? Zapewne więc ostatecznie planujesz aranżację wnętrz. Jeśli uwzględniasz zastosowanie jakiegoś dywanu, to zapewne przydadzą Ci się informacje na temat popularnych dywanów shaggy.

Czytaj całość

EXPO 2017 – ENERGIA PRZYSZŁOŚCI


Expo 2017W dniach od 10 czerwca do 10 września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Światowej Wystawy EXPO. Co ciekawe wystawa zostanie zorganizowana w Kazachstanie. W Astana, stolicy tego niepodległego azjatyckiego państwa będzie gościć więc ponad 100 państw i organizacji. Każda z nich ma zaprezentować własną wizję, interpretację hasła przewodniego – 'Energia Przyszłości'. Polska wystąpi pod hasłem „Creative people, smart energy”.

Czytaj całość

JAK NIE ZATRUĆ SIĘ W DOMU CZADEM?


Czujnik dymuByć może większość z nas widząc tytuł tego artykułu, pomyśli - „mój dom jest bezpieczny, mnie to nie dotyczy”. Ze statystyk prowadzonych jednak przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej wynika, że co roku niestety kilkadziesiąt osób w Polsce ulega zatruciu czadem. Na chwilę zostawimy więc nasze projekty domów, by rozważyć, co możemy robić, aby zminimalizować ryzyko zatrucia się czadem w swoim domu.

Czytaj całość

JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ W DOMU?


Oszczędzanie energiiMówiąc o oszczędzaniu zapewne przychodzi nam w pierwszej kolejności myśl o obniżeniu kosztów użytkowania domu lub mieszkania. I słusznie, niemniej oszczędzanie energii cieplnej oraz elektrycznej, ma też znaczący wpływ na ochronę środowiska w naszej okolicy. Optymalizowanie spalania paliwa w urządzeniach grzewczych sprzyja także niwelowaniu smogu w twojej okolicy (zwłaszcza, gdy korzystasz z kotła na węgiel). Jak zatem oszczędzać energię w swoim domu?

 

 

Czytaj całość

ul. Wiejska 57 lokal U1
15-351 Białystok
Tel: 85 732 98 62
Fax: 85 732 98 62
Email: dominanta@dominanta.pl